Szanowni Państwo,
Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki z przykrością pragnie poinformować, że spektakle „Turandot” w dniach 16.05.2020 godz. 19.00 oraz 17.05.2020 o godz. 18.00 zostały odwołane.
Bilety, które zostały kupione w kasach OiFP, można zwrócić w kasie biletowej przy ul. Odeskiej 1 po otwarciu kas biletowych do 30 czerwca 2020.
Zwroty biletów grupowych mogą być zrealizowane przez osoby, które wykupiły wcześniej bilety grupowe (przelew, gotówka, wpłaty na konto).
Informacja serwisu bilety24.pl:
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą nastąpiło przedłużenie terminu na zwrot środków. [Art. 15zp ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw]
W związku z zaistniałą sytuacją, zwroty mogą być realizowane do 180 dni od rozwiązania umowy, jednakże serwis Bilety24 dołoży wszelkich starań aby zminimalizować czas oczekiwania na zwrot środków.
Jednocześnie informujemy, że serwis Bilety24 jest w stałym kontakcie z Organizatorami wydarzeń. Wspólnie dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować powyżej wskazany czas oczekiwania.
Ze względu na wyjątkową sytuację, bardzo prosimy o wyrozumiałość i oczekiwanie na zwrot. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu wskazanego w ustawie.
Zwroty biletów zakupionych w BILETOMACIE mogą być zrealizowane tylko po kontakcie z OiFP. Prosimy o przesłanie na adres bilety@oifp.eu następujących danych: potwierdzenie transakcji , tytuł wydarzenia, termin, numer rachunku bankowego do zwrotu środków.
Baśń o okrutnej chińskiej księżniczce i odważnym księciu Kalafie to historia odwiecznej walki płci, przesycona erotyzmem i potężnymi uczuciami. Ukazuje człowieka z krwi i kości w jego sprzecznościach i namiętnych porywach serca, stając się kluczem do naszej podświadomości. „Turandot” jest ostatnią, nieukończoną operą Giacoma Pucciniego, w której możliwości twórcze kompozytora objawiły się najpełniej, a dzieło osiągnęło niespotykaną dotąd w jego twórczości siłę wyrazu. Pracę nad operą przerwała śmierć Pucciniego, finał utworu dopisał Franco Alfano. Czy książę Kalaf uniknie tragicznej śmierci? Czy księżniczka Turandot przezwycięży bezwzględne pragnienie swojego serca?
FABUŁA
Tematyka opery jest całkowitą nowością w twórczości kompozytora. Puccini, poszukując fascynujących historii, po raz pierwszy zwrócił się w kierunku baśni i wybrał opowieść, której źródła sięgają odległych Chin. Akcja opery rozgrywa się w dawnym Pekinie. Księżniczka Turandot złożyła śluby, iż wyjdzie za mąż tylko za tego, który rozwiąże zadane przez nią trzy zagadki. Karą za błędną odpowiedź jest śmierć przez ścięcie głowy. Gdy z rąk kata giną kolejni zalotnicy, przed obliczem Turandot staje, ujęty jej zniewalającą urodą, książę Kalaf. Próba zostaje uwieńczona sukcesem. Kalaf podaje trzy trafne odpowiedzi, jednak widząc upokorzenie Turandot, proponuje jej kolejną grę. Jeśli dumna władczyni rozwiąże jego zagadkę, będzie mogła go zabić.
INSCENIZACJA
W dniu prapremiery opery dyrygujący spektaklem Toscanini odłożył batutę po scenie śmierci Liù, odwrócił się do publiczności i oświadczył: „W tym miejscu Giacomo Puccini przerwał pracę. Śmierć okazała się tym razem silniejsza od sztuki”. W inscenizacji Opery i Filharmonii Podlaskiej, po raz pierwszy w Polsce, „Turandot” Giacoma Pucciniego będzie wystawiona również bez finału dopisanego przez Franca Alfana.
Prapremiera: 26 IV 1926, Teatro alla Scala, Mediolan
Premiera: 7 XII 2018