Szanowni Państwo,
Z przykrością informujemy, iż z powodów technicznych nie odbędzie się koncert pt. „Serenada na instrumenty dęte” zaplanowany w dniu 19.08.2023 roku o godz. 19.00 w Amfiteatrze OiFP, ul. Odeska 1.
Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.
➡️ Bilety na odwołane wydarzenie OiFP, które zostały kupione w kasach OiFP, można zwrócić w kasie biletowej przy ul. Odeskiej 1, tel. (85) 306 75 04 do 31.08.2023 roku. W razie zagubienia dowodu zakupu biletu na odwołane wydarzenie, środki są zwracane na podstawie biletu i oświadczenia o zagubieniu dowodu zakupu. Zwrot należności za zwracany bilet następuje w tej samej formie płatności, w której dokonano zapłaty za bilet (gotówka, przelew, karta płatnicza, voucher) i wyłącznie na te karty i rachunki bankowe, z których dokonano płatności za nabywane bilety. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z biurem organizacji widowni w dni powszednie w godz. 08.00–16.00 pod nr tel. (85) 306 75 06/04.
➡️ Bilety na odwołane wydarzenie OiFP, które zostały kupione w serwisie BILETY24, zostaną zwrócone automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu wskazanego w ustawie – bez konieczności kontaktu z Organizatorem i Serwisem Bilety24.
W ramach tegorocznego cyklu SCENA LETNIA organizowanego przez Operę i Filharmonię Podlaską pragnę zaprosić na koncert 19 sierpnia w wykonaniu muzyków Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej grających na instrumentach dętych.
Taka obsada instrumentalna pozwoliła przygotować repertuar niezbyt często wykonywany na scenach muzycznych, a godny większej uwagi ze strony melomanów. Różnorodność instrumentów biorących udział w koncercie umożliwia zaprezentowanie bogatej kolorystki dźwiękowej i szerokiej palety brzmieniowych barw, czy to poszczególnych instrumentów, czy ich wyrafinowane współbrzmienia, ograniczone jedynie wrażliwością i wyobraźnią kompozytorów, których utwory będą prezentowane.
Są to trzej muzyczni twórcy z trzech różnych kręgów kulturowych. Pierwszym będzie XIX-wieczny francuski kompozytor operowy Charles Gounod, który również nie stronił od pisania muzyki instrumentalnej. Następnym Franz Krommer, czeski twórca okresu klasycyzmu, pozostający pod dużym wpływem kultury niemieckiej, stylistycznie wpisujący się w tradycje Mozarta i Haydna. I na koniec Gioacchino Rossini, włoski kompozytor, który zasłynął jako twórca znanych oper pełnych iskrzących się radością, swadą i humorem melodii. Jego prezentowana kompozycja to suita z opery „Cyrulik sewilski” opracowana na instrumenty dęte, zawierająca uwerturę i trzy arie z kończącą koncert słynną i brawurową cavatiną „Largo al factotum”.
Serdecznie zapraszam,
Grzegorz Puchalski